Sedem vesmírnych technológií, ktoré zmenili svet.

Sedem vesmírnych technológií, ktoré zmenili svet

1. Technológia ActivePure: Čistenie vzduchu a povrchov

Technológia ActivePure bola v roku 2017 uvedená do Siene slávy vesmírnych technológií. Pôvodne bola pomenovaná ako ActivePure katalytická ionizácia a vyvinutá vedcami z NASA na elimináciu etylénu na palube Medzinárodnej vesmírnej stanice. Po ďalšom vývoji spoločnosťou Aerus LLC sa preukázalo, že technológia ActivePurere ničí až 99 % povrchových mikroorganizmov a výrazne redukuje kontaminanty a alergény vo vzduchu. Spotrebitelia teraz využívajú výhody tejto prelomovej technológie vďaka produktom Beyond by Aerus.

Technológia ActivePure od spoločnosti Beyond by Aerus bola testovaná v univerzitnom aj laboratórnom prostredí a bola použitá aj v mnohých komerčných a priemyselných prostrediach, ktoré čelia problémom s kvalitou vnútorného ovzdušia.

Inštitút pre vedu o potravinách na Kansaskej štátnej univerzite vykonal testovanie s cieľom zistiť potenciálne využitie technológie ActivePure na ničenie škodlivých kontaminantov ako spôsob ochrany potravín. Vedci z KSU zistili, že technológia ActivePure fungovala nielen na povrchoch z nehrdzavejúcej ocele, ale tiež to, že by mohla byť efektívnejšia ako dobre známy plynový dezinfekčný prostriedok.

Katedra životného prostredia na univerzite v Cincinnati vykonala výskum, pri ktorom sa snažili regulovať častice a inaktivovať mikróby vo vzduchu interiérov. Toto testovanie preukázalo schopnosť redukovať znečisťujúce látky vo vzduchu 50-krát rýchlejšie ako pri bežnej filtrácii HVAC (označenie pre kúrenie, ventiláciu a klimatizáciu).

Technológia ActivePure je vyvinutá na elimináciu kontaminantov vo vzduchu a na povrchoch a v súčasnosti sa používa v domácnostiach, kanceláriách, nemocniciach, hoteloch a profesionálnych športových zariadeniach. Je dokázané, že ničí vzdušné a povrchové vírusy, huby, plesne, prchavé organické látky a baktérie ako MRSA, E-coli a Stafylokoky.

Od najmodernejších systémov starostlivosti o podlahy až po systémy na čistenie vzduchu a vody (a iné), spoločnosť Aerus vytvorila čisté, bezpečné a zdravé vnútorné prostredie pre viac ako 50 miliónov firiem a domácností po celom svete. Tí, ktorí trpia astmou alebo alergiami, noví rodičia alebo opatrovatelia, milovníci domácich miláčikov alebo ktokoľvek, kto sa venuje zdravšiemu životnému štýlu, môže využívať výhody čistiacich zložiek technológie ActivePure. „Máme veľké šťastie, že žijeme v dobe, v ktorej vesmírne technológie a inovácie majú pre nás tu na Zemi taký významný dopad,“ uviedol Joe Urso, generálny riaditeľ spoločnosti Aerus LLC, ktorý spolu s Andy Eideom, viceprezidentom spoločnosti Aerus LLC pre vývoj produktov a výrobu, boli v roku 2017 individuálne uvedení do Siene slávy vesmírnej technológie.

ZDROJ: https://consent.yahoo.com/v2/collectConsent?sessionId=3_cc-session_684959b1-3df7-469c-9346-e79e039d7bd0