Technológia ActivePure® preukázateľne ničí Covid-19

Naša technológia ActivePure® eliminuje 99,9 % koronavírusu SARS-CoV-2 zo vzduchu. Potvrdili to vedecké testovania.

Bola testovaná priamo na vysoko koncentrovanom víruse SARS-CoV-2. Testy sa uskutočnili v USA v spolupráci s tímom laboratórií pre biologickú bezpečnosť na úrovni 4 a 3, podľa prísnych FDA protokolov. Do troch minút technológia ActivePure® zničila 99,6 % vírusu.

graf sars vzduch

Technológia ActivePure® preukázateľne ničí Covid-19

Technológia ActivePure – vyvinutá špeciálne pre na NASA®, rýchlo eliminuje 99,9% vzdušného vírusu SARS-CoV-2.
Testované vo vojenských laboratórnych testoch vyhovujúcich FDA.

Výrobca prispôsobil produkciu tak, aby vyhovovala globálnym pandemickým potrebám DALLAS, TX:

14. decembra 2020: ActivePure Technologies, LLC, oznámila, že jej technológia čistenia vzduchu zničila viac ako 99,9% vysoko koncentrovaného vzdušného vírusu SARS-CoV-2 v uzavretom prostredí iba za 3 minúty pod detekovateľnú hladinu. Testovanie technológie ActivePure® bolo vykonané jednou z najlepších svetových zariadení na testovanie biologickej bezpečnosti, University of Texas Medical Branch (UTMB), ktoré vykonáva testy predovšetkým pre americkú armádu a Centers for Disease Control (CDC). „Tieto výsledky demonštrujú efektívnosť technológie v laboratórnom prostredí,“ uviedol Dr. William S. Lawrence, PhD, riaditeľ divízie aerobiologických služieb v UTMB Galveston National Laboratory. Spoločnosť ActivePure Technologies predpokladá rozsiahle využitie tejto technológie na zníženie množstva vírusu SARS-CoV-2 vo vzduchu ako i na tvrdých povrchoch v komerčných, bytových aj lekárskych zariadeniach. Technológia ActivePure je na maloobchodnom trhu ako čistička vzduchu už viac ako 10 rokov. Je inštalovaná ako súčasť systémov HVAC alebo ako základná technológia vo vnútri prenosných jednotiek na čistenie vzduchu spoločností. Spoločnosť ActivePure Technologies v súčasnosti predáva okolo 500 000 jednotiek ActivePure ročne vo všetkých značkách a produktových radoch, ale v dôsledku pandémie zaznamenáva enormný nárast dopytu od svojich distribútorov.

„Technológia ActivePure® nám umožňuje bojovať s korona vírusom v aktuálnom čase, aby sme získali späť naše priestory ako sú fitness centrá, reštaurácie, divadlá, kiná, kaderníctva a iné obľúbené služby, ktoré sú našim srdciam veľmi blízke,“ povedal Generálny riaditeľ spoločnosti ActivePure Technologies, LLC.

„Na rozdiel od bežných pasívnych čističiek vzduchu založených na filtrácii funguje okamžite a nevyžaduje si čas snímania ani expozície. Rýchlo a nepretržite napĺňa miestnosť časticami neutralizujúcimi vírusy, ktoré okamžite rozkladajú na svoje súčasti a zneškodňujú ich. “

ActivePure® obklopuje človeka ošetreným čistým vzduchom, ktorý je zbavený vírusov, “dodal Urso,„ čo je v lekárskom prostredí obzvlášť dôležité. Považujem to za formu osobných ochranných prostriedkov (OOP). “ Klinika v Clevelande uskutočňuje dvojročnú štúdiu s jednotkami ActivePure® na jej operačných sálach s cieľom zistiť, či táto technológia dokáže znížiť počet infekcií v mieste chirurgického zákroku. Daniel Sessler, MD, predseda výsledkového výskumu, povedal: „Klinika v Clevelande neustále prispôsobuje postupy tak, aby zabezpečili najbezpečnejšiu starostlivosť pre našich pacientov v tejto smrteľnej pandémii. Ľudia musia mať vzduch, ktorému môžu dôverovať.“

Výskum UTMB sa uskutočnil koncom novembra 2020 v laboratóriu Bio Safety Level (BSL) -3 a -4, ktoré skúma najsmrteľnejšie patogény na svete. V súčasnosti je takmer celá analýza BSL-4 venovaná Centrám pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) a vojenskému testovaniu. Podľa CDC sa zariadenia BSL-4 „používajú na štúdium látok, ktoré predstavujú vysoké riziko život ohrozujúcich chorôb.“ Testy sa uskutočňovali v troch vyhotoveniach podľa pokynov a protokolov FDA. Živý vírus SARS-Cov-2 bol nastriekaný do testovacej komory pri extrémne vysokých koncentráciách (7+ guľatiny alebo viac ako 10 miliónov častíc na mililiter). Do 3 minút technológie Aerus® Pure & Clean založené na technológii ActivePure® a Vollara® Air & Surface Pro jednotky kalibrované na svoje najnižšie nastavenie, iba 29 kubických stôp za minútu pohybu vzduchu, znížili hodnotu koncentrácie vírusu o viac ako 1,6 log = zníženie o 99,96%. Laboratórium dokázalo vykonať meranie len po hranicu 1,6 log, takže skutočné výsledky viedli k zníženiu o 99,99% alebo viac. Jednotky používali iba technológiu ActivePure®; všetky ostatné čistiace technológie v jednotkách boli zakázané alebo odstránené.

Andy Eide, viceprezident pre inžinierstvo ActivePure®, uviedol: „Veríme, že najlepšia obrana je útok. Vydať sa do boja a proaktívne neutralizovať vírusy SARS-CoV-2 je vysoko efektívny spôsob, aby sme minimalizovali množstvo vírusu, ktoré sa dostane na vašu masku alebo dopadne na povrch, ktorého sa môžete dotknúť. Vyrábame takmer 100 rôznych produktov s technológiou ActivePure®, z ktorých každý rieši problémy v rôznych prostrediach, od vašich domovov po kancelárie, hotelové izby, výťahy alebo dokonca autá. “ Kompletná správa laboratória sa očakáva pred sviatkami, uviedol Urso.

O spoločnosti ActivePure Technologies

V roku 2017 bola spoločnosť ActivePure Technologies LLC, predtým známa ako Aerus Holdings LLC, uznaná Vesmírnou nadáciou ako jediná technológia na čistenie povrchu a vzduchu, ktorá účinne prispôsobuje a predáva technológiu pôvodne vyvinutú pre NASA na zlepšenie kvality života celého ľudstva. ActivePure® je patentovaný vedecký proces, ktorý odosiela super-nabité sub-mikroskopické častice obrovskou rýchlosťou. Tieto častice sú tvorené reakciami medzi molekulami okolitej vody a kyslíka, patentovaným matricovým povlakom a špecifickou vlnovou dĺžkou UVC svetla. Častice sa zrazia s vírusmi, baktériami a látkami znečisťujúcimi ovzdušie a okamžite z nich urobia neškodné prvky.

Čím väčšia je redukcia, tým účinnejší je produkt pri ničení baktérií a iných patogénov, ktoré môžu spôsobiť infekcie. Zníženie o 1 log znamená zníženie niečoho o 9-krát, o 2 log znamená zníženie niečoho o 99-krát, zníženie o 3 log znamená zníženie niečoho o 999-krát alebo 99,9% atď.

„Novembrový výskum zistil, že technológia ActivePure® spôsobuje enormné zníženie výskytu vírusov už za tri minúty, kratšie trvanie sa netestovalo. Teraz budeme testovať účinnosť  za 30, 60 a 120 sekúnd, aby sme videli, ako rýchlo môžeme dosiahnuť podobné alebo lepšie výsledky. Budeme pracovať s Laboratóriami BSL-3 a 4 na testovaní ďalších vysoko nákazlivých patogénov v budúcnosti. “

Táto technológia je už niekoľko rokov používaná inštalatérmi HVAC kvôli jej preukázanej schopnosti ničiť patogény. V súčasnosti sa používa viac ako milión systémov ActivePure® na ochranu pracovníkov v prvej línii.

FDA v júni schválila technológiu ActivePure® nasadenú v jednotke Aerus Medical Guardian ako zdravotnícku pomôcku triedy II na použitie v obytných miestnostiach na deaktiváciu šiestich rôznych patogénov vrátane vírusu RNA podobného SARS-CoV-2. Predchádzajúce výskumy zistili, že ActivePure deaktivuje vírus COVID-19 na povrchoch. Ostatné propagované systémy, ako napríklad HEPA, UV svetlo a MERV-13, sú pasívne, pomalé a síce môžu zachytávať patogény, ale nedokážu ich zničiť. Je mnoho zariadení tak nebezpečných, že ľudia a domáce zvieratá nemôžu byť v miestnosti, keď sú zariadenia zapnuté.